Brak strefy EPTR03A

Propozycje, posty, zapytania, uwagi itd. na temat działania programu do automatycznej aktualizacji stref lotniczych i map w programach LK8000, XCSoar, XCTrack, PPGpS.
matikru
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 25, 2021 7:53 pm

Brak strefy EPTR03A

Post autor: matikru »

Dzień dobry, przede wszystkim - ten aktualizator to na prawdę świetna robota!

Mam mały/duży problem - nie wyświetla mi się (w XCSOAR) strefa 'falowa' wokół lotniska Żar - EPTR03A. Myślałem na początku, że to problem ze strefami TRA, ale inne są, tej po prostu nie ma. Załączam zrzut ekranu z AUP ze strefą, o którą chodzi.

Proszę o pomoc w miarę możliwości.
Załączniki
Zrzut ekranu 2021-10-25 o 21.57.47.png
Zrzut ekranu 2021-10-25 o 21.57.47.png (561.61 KiB) Przejrzano 5578 razy
Awatar użytkownika
Ryszard Lewandowski
Site Admin
Posty: 533
Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:27 am
Lokalizacja: Warszawa, EPNC
Kontakt:

Re: Brak strefy EPTR03A

Post autor: Ryszard Lewandowski »

Zgadza się - nie ma tej strefy ponieważ... strefy na tej stronie i w aktualizatorze są zamieszczane do FL095. Wszystko od FL095 - w górę nie jest zamieszczane w plikach.
Ryszard Lewandowski
Pilot motolotniowy, samolotów ultralekkich.
Mechanik Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych - TM(PHG), TM(A).

SP-MIAU
Jazz, R912, Stratus-P17
matikru
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 25, 2021 7:53 pm

Re: Brak strefy EPTR03A

Post autor: matikru »

Rozumiem, dziękuję za wyjaśnienie.

A czy może jest Pan w stanie poradzić czy jest jakiś sposób (aplikacja/portal) na ręczne wyeksportowanie sobie tej strefy do pliku, albo nawet na zrobienie sobie ręcznego obrysu strefy na mapie i zapisanie do pliku?
Awatar użytkownika
Ryszard Lewandowski
Site Admin
Posty: 533
Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:27 am
Lokalizacja: Warszawa, EPNC
Kontakt:

Re: Brak strefy EPTR03A

Post autor: Ryszard Lewandowski »

matikru pisze: wt paź 26, 2021 6:52 pm czy jest jakiś sposób (aplikacja/portal) na ręczne wyeksportowanie sobie tej strefy do pliku
No niestety nie ma takiego prostego sposobu. Na potrzeby tworzenia tych plików/map mam przygotowane własne narzędzia/programy. Nie chcę dodawać tych stref do pliku podstawowego, bo cały czas staram się trzymać zasad minimalizujących już i tak bardzo dużą liczbę obiektów (wiele osób korzysta w nawigacji ze starych urządzeń).

Z kolei rozdzielenie na dwa pliki dla różnych zakresów to ogrom pracy po mojej stronie, zmiany w bazie danych, oprogramowaniu, stronach internetowych itd. A może ta strefa jest w jakiś plikach udostępnianych przez inne serwisy?
Ryszard Lewandowski
Pilot motolotniowy, samolotów ultralekkich.
Mechanik Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych - TM(PHG), TM(A).

SP-MIAU
Jazz, R912, Stratus-P17
matikru
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 25, 2021 7:53 pm

Re: Brak strefy EPTR03A

Post autor: matikru »

Dziękuję za odpowiedź Panie Ryszardzie.
ODPOWIEDZ