NIe znaleziono instalacji LK8000/XCSoar/XCtrack/PPGpS

Propozycje, posty, zapytania, uwagi itd. na temat działania programu do automatycznej aktualizacji stref lotniczych i map w programach LK8000, XCSoar, XCTrack, PPGpS.
Fruwalski
Posty: 3
Rejestracja: pn lip 19, 2021 6:50 am

Re: NIe znaleziono instalacji LK8000/XCSoar/XCtrack/PPGpS

Post autor: Fruwalski »

Wersja "a" zainstalowała się i pracuje prawidłowo.
wojciechna
Posty: 5
Rejestracja: pt lip 16, 2021 8:41 pm

Re: NIe znaleziono instalacji LK8000/XCSoar/XCtrack/PPGpS

Post autor: wojciechna »

Działa. Udało sie zainstalować bez żadnego problemu wersję 0.15a :). Wykrywa prawidłowo lokalizację XcTrack i umieszcza we wlasciwym katalodu tym co pisalem powyżej. DZIĘKUJĘ CI BARDZO DOBRY CZŁOWIEKU 😁. Jak byś jeszcze mógł mnie wtajemniczyć co było przyczyną, że nie mogłem zainstalować wersji 0.15? Spytam kolegi który miał podobny problem z lokalizacją xctracka i dam znać. Jeszcze raz DZIĘKUJĘ!
Awatar użytkownika
Ryszard Lewandowski
Site Admin
Posty: 533
Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:27 am
Lokalizacja: Warszawa, EPNC
Kontakt:

Re: NIe znaleziono instalacji LK8000/XCSoar/XCtrack/PPGpS

Post autor: Ryszard Lewandowski »

wojciechna pisze: pn lip 19, 2021 3:09 pm Jak byś jeszcze mógł mnie wtajemniczyć co było przyczyną, że nie mogłem zainstalować wersji 0.15?
Wersja 15 używa innej biblioteki do pobierania danych przez URL. Ta biblioteka powinna być natywną częścią systemu. Ale od kilku osób trafiły do mnie informacje, że pojawia się błąd - taki jak u was - i po analizie okazało się, że nie wszystkie instalację je posiadają. Skompilowałem kolejną wersję 15 z osadzoną biblioteką ale tu zadziałały cache na telefonach/tabletach, które uznawały, że to ten sam plik i go de facto nie pobierały. Dlatego dodałem literkę "a" - żeby wymusić powtórne pobranie fizyczne pliku i jak widać zadziałało.
Ryszard Lewandowski
Pilot motolotniowy, samolotów ultralekkich.
Mechanik Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych - TM(PHG), TM(A).

SP-MIAU
Jazz, R912, Stratus-P17
wojciechna
Posty: 5
Rejestracja: pt lip 16, 2021 8:41 pm

Re: NIe znaleziono instalacji LK8000/XCSoar/XCtrack/PPGpS

Post autor: wojciechna »

Mega. Dzięki wielkie jeszcze raz
Awatar użytkownika
Ryszard Lewandowski
Site Admin
Posty: 533
Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:27 am
Lokalizacja: Warszawa, EPNC
Kontakt:

Re: NIe znaleziono instalacji LK8000/XCSoar/XCtrack/PPGpS

Post autor: Ryszard Lewandowski »

wojciechna pisze: pn lip 19, 2021 8:10 pm Mega. Dzięki wielkie jeszcze raz
Panowie, trochę wyprzedzając temat - mamy już Androida 11 na wielu urządzeniach. Ta wersja OS wprowadza bardzo istotną zmianę. Katalogi dedykowane aplikacjom (czyli wszystko to co jest w np. /Android/data/ ) - są w tej wersji zablokowane do zapisu dla innych aplikacji niż aplikacja macierzysta. Inaczej mowiąc - aktualizator nie będzie mógł zapisać tam plików - i jest to ograniczenie samego systemu operacyjnego.

Docelowo zwiększy to bezpieczeństwo dzialania aplikacji ale w pierwszym momencie narobi sporo zamieszania. Jedyną możliwością jest zmiana działania aplikacji macierzystych (XCTrack) na jeden ze spososób:
  • Zmiana katalogu przechowywania plików ze strefami/waypointami na katalog publiczny (poza katalogiem prywatnym) lub
  • Sprawdzanie zawartości jakiegoś katalogu publicznego i kopiowanie jego zawartości (plików stref/WP) do katalogu prywatnego.
Jeżeli macie jakieś możliwości zasugerowania takich zmian developerom swoich aplikacji - zachęcam. Ja oczywiście dosyć szybko będę mógł zmienic aktualizator dostosowując go do ewentualnych zmian.
Ryszard Lewandowski
Pilot motolotniowy, samolotów ultralekkich.
Mechanik Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych - TM(PHG), TM(A).

SP-MIAU
Jazz, R912, Stratus-P17
ODPOWIEDZ