Aktualizator Stref i Map

Propozycje, posty, zapytania, uwagi itd. na temat działania programu do automatycznej aktualizacji stref lotniczych i map w programach LK8000, XCSoar, XCTrack, PPGpS.
Gildu
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 27, 2023 12:53 pm

Aktualizator Stref i Map

Post autor: Gildu »

Witam,
mam na komórce z androidem zainstalowane i XC Soar i LK8000, po zainstalowaniu ze strony http://lotnik.org/aktualizator tego aktualizatora i po uruchomieniu, jest napisane ze zaden z progrmaów nie zostal zainstalowany i sciaganie map zostalo zablokowane.

Dlaczego nie widzi skoro mam te dwie apki zainstalowane i nawet otowrzone, a aktualizator mi mowi ze nie mam ich zainstalowanych. Mam najnowsze werjse XC Soar i LK
Awatar użytkownika
Ryszard Lewandowski
Site Admin
Posty: 533
Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:27 am
Lokalizacja: Warszawa, EPNC
Kontakt:

Re: Aktualizator Stref i Map

Post autor: Ryszard Lewandowski »

Warto szukać :) . Post przeniosłem do właściwego forum.

viewtopic.php?p=1175#p1175
Ryszard Lewandowski
Pilot motolotniowy, samolotów ultralekkich.
Mechanik Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych - TM(PHG), TM(A).

SP-MIAU
Jazz, R912, Stratus-P17
Gildu
Posty: 1
Rejestracja: czw kwie 27, 2023 12:53 pm

Re: Aktualizator Stref i Map

Post autor: Gildu »

no wlasnie przeczytalem tamte posty i nie ma odpowidzi na to, gdyż pisze tam o wersji 15, teraz do sciagniecia ejst wersja 16 i zadna inna i ta wersja nie widzi zadnej zainstalowanej apki. W tym temacie nie widze aktulanie rozwiazanie problemu
Awatar użytkownika
Ryszard Lewandowski
Site Admin
Posty: 533
Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:27 am
Lokalizacja: Warszawa, EPNC
Kontakt:

Re: Aktualizator Stref i Map

Post autor: Ryszard Lewandowski »

Bo wersja aktualizatora nie ma tu znaczenia. Zmiana w androidzie uniemożliwia wgrywanie plików do innych programów. Używanie aktualizatora od android w wersji 11 jest już bezzasadne.
Ryszard Lewandowski
Pilot motolotniowy, samolotów ultralekkich.
Mechanik Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych - TM(PHG), TM(A).

SP-MIAU
Jazz, R912, Stratus-P17
krzysztof_l
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 09, 2023 2:28 pm

Re: Aktualizator Stref i Map

Post autor: krzysztof_l »

Ryszard Lewandowski pisze: pt kwie 28, 2023 10:12 pm Bo wersja aktualizatora nie ma tu znaczenia. Zmiana w androidzie uniemożliwia wgrywanie plików do innych programów. Używanie aktualizatora od android w wersji 11 jest już bezzasadne.
Jest to trudniejsze, ale nadal Istnieje możliwość wgrywania plików do innych programów nawet na Android 11.
Opis procedury można znaleźć tutaj: https://developer.android.com/training/ ... -directory.

Osobiście dalej używam "Aktualizator Stref i Map" na telefonie z Android 11. Aktualizator ściąga mi pliki do "starego" katalogu LK8000 znajdującego się w głównej pamięci urządzenia ("/sdcard"), a następnie za pomocą darmowego programu X-plore przenoszę te pliki do nowego katalogu LK8000, który znajduje się w "/sdcard/Android/data/org.lk8000.beta/files".

Mógłbym pomóc autorowi "Aktualizator Stref i Map" w aktualizacji programu, aby działał na Android 11 (podobnie jak robi to X-plore), jeśli link do dokumentacji wklejony powyżej okaże się niewystarczający - proszę o kontakt.
Awatar użytkownika
Ryszard Lewandowski
Site Admin
Posty: 533
Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:27 am
Lokalizacja: Warszawa, EPNC
Kontakt:

Re: Aktualizator Stref i Map

Post autor: Ryszard Lewandowski »

Oczywiście - jest to nadal możliwe i doskonale o tym wiem. W tym trybie jest to oczywiście mniej wygodne niż wcześniej oferował to Aktualizator. Tylko zastanawiam się po co to robić, skoro - już teraz w LK8000 dodałem możliwość bezpośredniego pobrania tych plików - z samego programu. Dodatkowo pracuję nad kolejną zmianą, w której będzie można w pełni automatycznie - przy starcie LK ładować wybrane przez użytkownika pliki.
Ryszard Lewandowski
Pilot motolotniowy, samolotów ultralekkich.
Mechanik Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych - TM(PHG), TM(A).

SP-MIAU
Jazz, R912, Stratus-P17
krzysztof_l
Posty: 1
Rejestracja: ndz lip 09, 2023 2:28 pm

Re: Aktualizator Stref i Map

Post autor: krzysztof_l »

Ryszard Lewandowski pisze: pn lip 10, 2023 8:27 am już teraz w LK8000 dodałem możliwość bezpośredniego pobrania tych plików
--Nie miałem pojęcia o tym. W której wersji jest to dostępne? Jak się używa te funkcji?--
EDIT: nie było pytania. Już znalazłem.
Ostatnio zmieniony czw lip 13, 2023 8:47 pm przez krzysztof_l, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ryszard Lewandowski
Site Admin
Posty: 533
Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:27 am
Lokalizacja: Warszawa, EPNC
Kontakt:

Re: Aktualizator Stref i Map

Post autor: Ryszard Lewandowski »

krzysztof_l pisze: czw lip 13, 2023 8:44 pm --Nie miałem pojęcia o tym. W której wersji jest to dostępne? Jak się używa te funkcji?--
EDIT: nie było pytania. Już znalazłem.
Qrcze - nikt tego forum nie czyta ;)

viewtopic.php?t=452
Ryszard Lewandowski
Pilot motolotniowy, samolotów ultralekkich.
Mechanik Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych - TM(PHG), TM(A).

SP-MIAU
Jazz, R912, Stratus-P17
AndrzejSi
Posty: 9
Rejestracja: pn cze 06, 2022 10:08 am

Re: Aktualizator Stref i Map

Post autor: AndrzejSi »

A czy byłaby możliwość wskazania przygotowywanych przez Pana stref w xcsoar, tak żeby można je było pobrać bezpośredni z aplikacji?
Obecnie można pobrać tam strefy z openaip, ale gdyby można było Pana strefy na dzień bieżący, to byłoby idealne rozwiązanie.
ODPOWIEDZ