Miejsca noclegów

Forum poświęcone organizacji Mikrolotowego Rajdu Wokół Polski 2022
Awatar użytkownika
Ryszard Lewandowski
Site Admin
Posty: 555
Rejestracja: czw lip 20, 2017 7:27 am
Lokalizacja: Warszawa, EPNC
Kontakt:

Miejsca noclegów

Post autor: Ryszard Lewandowski »

Drodzy, zakończyłem pierwszy etap uzgodnień dotyczący planowanych lotnisk, na których będziemy nocować. Wydaje się, że te miejsca możemy potraktować jako pewne. Lądowiska/lotniska pośrednie - tu na pewno będziemy mieli dużo zmian.

Poniżej informacje o lotniskach, na których planujemy nocowanie (kolejność przylotów).
Krosno
Przylot.
Koszt przylotu i kotwiczenia na płycie to 15PLN/statek powietrzny. Zazwyczaj na tym lotnisku są miejsca do hangarowania w kilku różnych hangarach ale ich dostępność i koszty hangarowania można potwierdzić dopiero na miejscu. Dodam, że w trakcie Rajdu Kaszuby znalazło się kilka wolnych miejsc w cenie 50zł/statek powietrzny.

Noclegi.
Na miejscu możemy rozbić namioty ale nie będziemy mieli potwierdzonej możliwości skorzystania z sanitariatów. Na terenie lotniska jest niewielki hotelik, który mieści się pod wieżą ale jego dostępność, cenę i możliwość skorzystania np. z sanitariatów będziemy mogli potwierdzić dosłownie na 2-3 tygodnie przed terminem. Sam hotelik jest bardzo mały i jeżeli okaże się, że większość zadeklarowanych załóg poleci - na pewno nie wystarczy miejsc dla wszystkich. Proponuję bliżej terminu podjąć decyzję. W trakcie Rajdu Kaszuby po prostu się rozdzieliliśmy. Kilka osób spało w hoteliku, kilka w pobliskim hotelu (jest ich kilka).

Paliwo.
W niewielkiej odległości znajduje się stacja Circle K. Dokładnie od wieży do stacji mamy 1.1km. Proponuję podejść do tematu po partyzancku - może znajdziemy kogoś kto nam pomoże w transporcie. W ostateczności...
------------------------
Jelenia Góra
Przylot.
Nie mamy kosztów za lądowanie/start.

Noclegi.
Na miejscu możemy rozbić namioty i będziemy mieć dostęp do sanitariatów. Wysoce prawdopodobne, że będziemy mogli skorzystać z noclegu w budynkach ale to potwierdzimy dopiero na 2-3 tygodnie przed lotem. W takim wypadku będą tu jakieś niewielkie koszty. W pobliżu 2..3 km można tez znaleźć hotel.

Paliwo.
Stacja benzynowa 1km od lotniska. Proponuję rozwiązanie jak z Krosna.
------------------------
Szczecin Dąbie
Przylot.
Koszt lądowania/startu/kotwiczenia to 40PLN/statek powietrzny.

Noclegi.
Na miejscu możemy nocować w namiotach i korzystać z domku pilota gdzie są toalety, natrysk i miejsce do przygotowania posiłków. Całość mamy już w kosztach za lądowanie. W niewielkiej odległości znajdują się hotele. Tuż obok lotniska są komercyjne miejsca noclegowe, nieco dalej - 2..3km hotele.

Paliwo.
Stacja benzynowa 300 metrów od lotniska.
------------------------
Kętrzyn Wilamowo
Przylot.
Koszt to 30PLN/statek powietrzny. Cena pokrywa postój/kotwiczenie na płycie. Na pewno będzie możliwość hangarowania. Koszt prawdopodobnie około 50PLN/statek powietrzny - jeszcze negocjujemy.

Noclegi.
Na miejscu możemy rozbić namioty. W domku pilota/wieży są sanitariaty, kawiarnia (nie mam pewności czy będzie czynna). Na tę chwilę nie możemy potwierdzić, że będzie można tam nocowań (w domku pilota). Musimy założyć, że nie. W bliskiej okolicy nie ma hotelu. Najbliżej to Ketrzyn (miasto), Ryn lub Giżycko czyli od 10 do 30km. W związku z tym, że w okolicy mamy silną i mocno zaprzyjaźnioną grupę pilotek i pilotów - nie powinniśmy mieć problemu z transportem do hotelu - jeżeli ktoś nie zdecyduje się na namiot.

Paliwo.
Na lotnisku AVGAS. Korzystając z uczynności przyjaciół postaram się żeby zorganizować transport po paliwo - najpewniej do Kętrzyna (stacja na wschodniej granicy miasta).
Ryszard Lewandowski
Pilot motolotniowy, samolotów ultralekkich.
Mechanik Poświadczenia Obsługi Statków Powietrznych - TM(PHG), TM(A).

SP-MIAU
Jazz, R912, Stratus-P17
Zablokowany